Blokādes

Lietojot medikamentus tablešu vai injekciju veidā, zāles nonāk ne tikai vajadzīgā vietā, bet arī visā organismā, tādejādi ietekmējot arī citus iekšējos orgānus – nieres, kuņģi, aknas.

Blokāde nozīmē pretsāpju un iekaisuma mazinošu medikamentu ievadīšana precīzi vajadzīgā vietā, neietekmējot citus orgānus. Sevišķi efektīvas ir blokādes locītavu problēmu gadījumos, jo locītava ir labi norobežota telpa, kurā ievadītās zāles samērā ilgi uzturas. Precīzi veikta blokāde pēc pareizi veiktām indikācijām dod ātru un labu efektu.

Blokādes pēc mērķa objekta var iedalīt :
1. Locītavu blokādes un blokādes ap locītavu
2. Nervu blokādes
3. Sāpošo punktu (trigera) blokādes
Blokādēs visbiežāk izmanto kombinācijā divus medikamentus:
1. Atsāpinošu (lidokaīnu, markaīnu u.c )
2. Iekaisumu mazinošu (kenologs,deksametazons u.c.)

Jo precīzāk veikta blokāde, jo efekts būs labāks. Blokādes precizitāti var panākt izmantojot dažādus palīgaprīkojumus, kas ļauj precīzi saskatīt mērķa vietu un pārliecināties, ka zāles nokļūst pareizā vietā. Bieži pieredzējis speciālists pēc anatomiskiem marķieriem var samērā precīzi ievadīt medikamentu vajadzīgā vietā, taču izmantojot ultrasonogrāfiju vai rentgenu precizitāte būs augstāka.

Blokādes klīnikā tiek piedāvāts veikt US kontrolē – līdz ar to medikamentu ievade tiek nodrošināta ļoti precīzi, tāpat ultrasonogrāfijas kontrolē veicam arī sakaļķojumu izņemšanu no cīpslām un citām lokalizācijām. Šādā veidā pacients tiek izārstēts bez lielākas vai mazākas ķirurģiskas iejaukšanās.

Ja mēs runājam par pleca locītavas saslimšanām ļoti bieži mēs redzam pacientus kas ilgstoši mokās ar pleca sāpēm un netiek pareizi ārstēti. Pleca sāpes var būt pietiekami nepatīkamas – sāpes var traucēt naktī, pacients nevar aizmigt un atrast pareizo pozu, tāpat dienā ierastās kustības var būt izteikti sāpīgas. Iespējams pat ar laiku pacients vairs nevar veikt pilnu kustību apjomu pleca locītavā. Zāles palīdz bet pilnībā atbrīvoties no šīm sāpēm pacients nevar, var būt tikai laicīga uzlabošanās. Šādos gadījumos pēc diagnozes precizēšanas mēs varam pacientam efektīvi palīdzēt izmantojot precīzas injekcijas jeb blokādes ultrasonogrāfijas kontrolē.

Ultrasonogrāfijā mēs redzam slimos audus un tās kontrolē mēs precīzi varam ievadīt medikamentus vietā kur tas ir visvairāk vajadzīgs. Šo manipulāciju mēs veicam klīnikā uz vietas un tā var aizņemt no 5 līdz 20 min. Efektu pacients jūt praktiski uzreiz un atkarībā no diagnozes gandrīz vienmēr mēs varam pacientam palīdzēt.

Punkcijas

Punkcija ir metode, kad ar adatas palīdzību no locītavām, dobumiem vai mīkstajiem audiem atsūc nevēlamo saturu. Efektivitāte punkcijai ievērojami pieaug, ja to dara ultrasonogrāfijas kontrolē,. Tādejādi redzes kontrolē precīzi nokļūstot vajadzīgā vietā. Atsevišķos gadījumos šī metode ļauj neveikt tālāku ķirurģisku iejaukšanos.
Piedāvājam dažādu sakaļķojumu izņemšanu no locītavām, muskuļu cīpslām, kā arī saasiņojumu (hematomu) evakuāciju no muskuļiem.

P - Pk
09:00-20:00

S, Sv
Brīvs

© Ortomed. Visas tiesības aizsargātas. Web izstrāde: BORN